آرایه های ادبی کنکور مینی میکرو طلایی گاج

آرایه های ادبی گاج

از {{model.count}}
79,000
59,250 تومان
25%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب آرایه های ادبی کنکور مینی میکرو طلایی گاج از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

آرایه های ادبی کنکور مینی میکرو طلایی گاج


برخی از دانش آموزان به این دلیل که در کنکور ۲ تست از آرایه‌های ادبی در سوالات زبان و ادبیات فارسی بیان می‌شود، فکر می‌کنند، دیگر نیازی نیست که این بخش را بخوانند. اما در حالی که برای تسلط کامل بر قرائت معنایی در کنکور و پاسخ دادن به تست‌های آن، باید بر بخش آرایه‌های ادبی مسلط شوند. موضوعات بخش آرایه‌های ادبی در ادبیات بسیار کاربردی بوده و تست‌های کنکور در این بخش خیلی مفهومی و خلاقانه شده است. در سال‌های اخیر سوالات آرایه ادبی در کنکور با سخت‌گیری بیشتری طراحی شده است. بنابراین دانش‌آموزان باید مفهوم آرایه‌های ادبی را به خوبی بدانند، تا بیشتر به آن‌ها مسلط شوند و راحت‌تر به سوالات این بخش پاسخ دهند. برای اینکار دانش آموزان باید سوالات و تست‌های متنوعی را مطالعه کنند و پاسخ دهند، تا مطالب در ذهن آنها خوب ثبت شود. انتشارات گاج برای این بخش از ادبیات کتابی را با نام کتاب آرایه‌های ادبی کنکور میکرو طلایی گاج منتشر کرده است. این کتاب شامل انواع آزمون‌های گوناگون و درسنامه کامل است و دانش آموزان با مطالعه این کتاب بخش آرایه‌های ادبی را به خوبی یاد می‌گیرند.

معرفی کتاب آرایه‌های ادبی میکرو طلایی گاج

کتاب آرایه‌های ادبی کنکور میکرو طلایی دارای ۳۲۹ صفحه است. این کتاب توسط یکی از نویسندگان انتشارات گاج، فرشته صابریان برای کلیه رشته‌های ریاضی و فیزیک، علوم تجربی و علوم انسانی نوشته شده است. دانش آموزان با خواندن این کتاب با تمامی اصطلاحات ادبی و قالب‌های شعری آشنا می‌شوند. کلیه آرایه‌های ادبی به همراه تمارین فراوان و لیست کنایات در این کتاب بیان شده است. در ابتدای هر مبحث از کتاب یک درسنامه کامل قرار دارد که به صورت درس به درس تمامی مطالب را آموزش داده است. هر مبحث درسی به همراه مثال و نکته بیان شده است، تا دانش آموزان به خوبی آن مطلب را یاد بگیرند. این کتاب دارای ۴۰ آزمون مبحثی و جامع به همراه پاسخ و ۴۰۰ تست با پاسخنامه تشریحی است و همچنین تمامی تست‌های کنکور سراسری از سال ۱۳۸۷ تاکنون شامل ۳۲۷ تست در این کتاب آمده است.

بخش‌های مختلف کتاب آرایه‌های ادبی گاج

کتاب آرایه‌های ادبی کنکور گاج دارای ۴ بخش است، که شامل:

بخش اول

اصطلاحات ادبی

در این بخش قسمت اول مربوط به درسنامه است که تمامی مطالب مربوط به قافیه، ردیف، موقوف المعانی، استفهمام انکاری و… توضیح داده شده است. در درسنامه این بخش برای هر مبحث مثال‌های متنوع به همراه پاسخ آمده است.

قلب‌های شعر فارسی

در این قسمت قالب‌های شعری مانند متنوی، رباعی، چهارپاره، دوبیتی، قصیده، غزل، شعر نونیمایی، شعر سپید و… به همراه رسم شکل هندسی هر قالب شعری توضیح داده شده است. در این قسمت شامل تفاوت رباعی و دو بیتی قطعه ترجیع بند، ترکیب بند،  مسمط، مستزاد آمده است. در انتهای بخش اول آزمون ۱ و آزمون ۲ قرار دارد که مربوط به مطالب همین مبحث است، تا دانش آموزان با پاسخ دادن به تست‌های آنها مطالب بهتر در ذهنشان بماند.

بخش دوم

آرایه‌های ادبی

در این بخش تشبیه، استعاره، مجاز، کنایه، واج آرایی، تکرار «واژه آرایی»، سجع، موازنه، ترصیع، جناس، اشتقاق، مراعات نظیر، تلمیح، تضمین، تضاد «طباق»، متناقض نما «پارادوکس»، حس آمیزی، ایهام، واژگان ایهام انگیز، ایهام تناسب، لف و نشر، اغراق، حسن تعلیل، اسلوب معادله، نماد، قلب «عکس»، ضرب المثل «تمثیل» آمده است و هر مبحث دارای یک ازمون است، تا کاملا مطب درس را بیاموزید، یعنی ۲۸ آزمون برای این موارد به صورت جدا جدا بیان شده است. در این قسمت آرایه‌های حوزه بیان و بدیع «لفظی و معنوی» در قالب جدول نوشته شده است. تمامی آرایه‌های ادبی به همراه مثال‌های زیاد از کتاب‌های فارسی دهم، یازدهم، دوازدهم و همچنین ابیات معروف خارج از کتاب‌های درسی در این بخش آموزش داده شده است. در این بخش فهرست کاملی از واژگان «ایهام برانگیز» در پایان مبحث «ایهام» آمده است.  در این بخش در ادامه هر مبحث قسمتی با عنوان «چند مرده حلاجی» قرار داد که سوال مربوط به همان مبحث و به همان پاسخ است.

در انتهای این بخش نیز ۱۰ آزمون جامع در مورد به آرایه‌های ادبی آمده است.

بخش سوم

فهرست کنایات کتاب درسی

در این بخش مفهوم تمامی کنایه‌های به کار رفته در کتاب درسی دهم، یازدهم، دوازدهم نوشته شده است. همچنین کلیه مصراع‌ها و عبارات مورد نظر هر کنایه بیان شده است.

بخش چهارم

بانک تست آرایه‌های ادبی

این قسمت شامل تست‌های کنکور «۱۳۹۹-۱۳۸۷» است که به الگوهای زیر دسته بندی شده است.

  • الگوی اول: آرایه‌های ادبی یک بیت مورد ارزیابی واقع می‌شود.
  • الگوی دوم: دو یا چند آرایه در صورت سوال گفته می‌شود.
  • الگوی سوم: در صورت سوال، بیش از دو آرایه ادبی «سه تا پنج» نام برده می‌شود و ترتیب ابیات مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.
  • الگوی چهارم: هیچ آرایه‌ای در صورت سوال گفته نمی‌شود، بلکه نام یک یا دو آرایه در مقابل هر بیت نوشته می‌شود.
  • الگوی پنج: یک آرایه در صورت سوال گفته می‌شود.

جمع‌بندی

کتاب آرایه‌های میکروطلایی گاج برای دانش‌آموزان کنکوری تمام رشته‌ها چاپ شده است. تمامی آرایه‌های ادبی به صورت کامل در این کتاب توضیح داده شده است. آرایه‌های لف ونشر، موازنه، ترصیع و انواع سجع برای دانش‌آموزان رشته انسانی است. دانستن نام انواع استعاره «مصرحه و مکینه» الزامی نیست، ولی با وجود این تقسیم بندی فهم استعاره برایتان راحت‌تر می‌شود. تمامی مطالب و جزئیات و نکته‌ها و اشعار ناب و عبارات پر معنا مربوط به آرایه‌های ادبی در این کتاب بیان شده است. ۱۰ آزمون جامع در انتهای کتاب از کل مباحث درسی و تست‌های کنکوری سال‌های اخیر است که دانش آموزان با کمک آنها اطلاعات خود را میسنجند.

خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب

نویسنده
فرشته صابریان
سال چاپ
1401
تعداد صفحات
352
قطع کتاب
رقعی
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...