آرایه های ادبی و تاریخ ادبیات کنکور سیر تا پیاز گاج

آرایه های ادبی و تاریخ ادبیات گاج

از {{model.count}}
89,000
66,750 تومان
25%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب آرایه های ادبی و تاریخ ادبیات کنکور سیر تا پیاز گاج از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

آرایه های ادبی و تاریخ ادبیات کنکور سیر تا پیاز گاج


یکی از درس‌های مهم عمومی در کنکور درس ادبیات است. دانش آموزان برای اینکه در کنکور رتبه خوبی به دست بیاورند، لازم است به تست‌های این درس در کنکور به خوبی پاسخ دهند. درصد ۱۰۰ ادبیات در کنکور شامل ۲۰٪ درصد زبان فارسی و ۲۴٪ درصد لغت و املا و ۳۶٪ درصد قرابت معنایی و ۲۰ % درصد آرایه‌ها و تاریخ ادبیات است. به همین دلیل دانش آموزان برای گرفتن درصد بالا باید کتاب‌های مربوط به هر مبحث را تهیه نمایند و مطالعه کنند. یکی از این نمونه کتاب‌ها، کتاب سیر تا پیاز آرایه‌های ادبی و تاریخ ادبیات کنکور گاج است. این کتاب در اصل از دو کتاب آرایه‌های ادبی و تاریخ ادبیات تشکیل شده است. حجم مبحث تاریخ ادبیات نسبت به سال‌های گذشته کم‌تر شده است، به همین دلیل دیگر نیازی نیست که برای این مبحث کتاب جداگانه منتشر شود. انتشارات گاج به دلیل اینکه سوالات ادبیات در کنکور مفهومی‌تر و سخت تر شده است، این کتاب آرایه‌های ادبی و تاریخ ادبیات را به انتشار رسانده است. کتابی که همه مطالب مربوط به قلمرو ادبی را شامل می‌شود تا به راحتی تمامی نیاز دانش آموزان در این حوزه پاسخ داده شود.

معرفی کتاب آرایه‌های ادبی و تاریخ ادبیات گاج

کتاب آرایه‌های ادبی و تاریخ ادبیات کنکور گاج در ۳۶۵ صفحه توسط دکتر رضا اسماعیلی رفسنجانی نوشته شده است. در ابتدای این کتاب پیش گفتار کاربردی و کنکوری با عنوان «خشت» نوشته شده است که در آن مهارت‌های راهبردی تست زنی در زمینه آرایه‌های ادبی و تاریخ ادبیات بیان شده است. این قسمت شامل «نکات مهم» و «توجه کنید» است و همچنین الگوی‌های رایج سوالات آرایه‌های ادبی و تاریخ ادبیات در کنکور همراه با پاسخ آمده است. این کتاب آرایه‌های ادبی کنکور گاج چنان‌که گفته شد شامل دو کتاب آرایه‌های ادبی و تاریخ ادبیات است.

بررسی بخش‌های مختلف کتاب آرایه‌های ادبی و تاریخ ادبیات سیر تا پیاز گاج

کتاب اول

کتاب اول آرایه‌های ادبی و قالب‌های شعری را تشکیل می‌دهد. در ابتدای این کتاب همان پیش گفتار به همراه ۵ الگو در مورد آرایه‌های ادبی آمده است. بعد از پیش گفتار مباحث درسی شروع می‌شود که ابتدای هر مبحث درسی یک درسنامه قرار دارد. درسنامه این کتاب ادبی گاج تمام مطالب درسی را به صورت گام به گام همراه با تمرین‌های مبحثی آموزش داده و نکات، مثال‌ها و تمارین زیادی آمده است. پس از درسنامه تمرین‌هایی با عنوان سرگرمی بیان شده است و در ادامه، پرسش‌های چهار گزینه‌ای قرار دارد. تست‌های این سوالات تالیفی و سراسری و درس به درس نوشته شده است. هر چه در این کتاب گاج جلوتر می‌رویم، سوالات ترکیبی‌تر می‌شوند و در انتها تست‌های الگوبندی شده و جامع ترکیبی آمده است.

کتاب دوم

کتاب دوم شامل دو بخش تاریخ ادبیات «درس به درس» و تاریخ ادبیات «جامع و دسته‌بندی‌شده» است. در کتاب دوم مانند کتاب اول ابتدا یک پیش گفتار یا همان خشت به همراه ۶ الگو در مورد تاریخ ادبیات قرار دارد و بعد از آن مباحث درسی آمده است که ابتدای هر درس یک درسنامه به همراه همه نکات مهم نوشته شده است. در ادامه نیز سوالات چهار گزینه‌ای و تالیفی تاریخ و ادبیات آمده است و در انتها تست‌های جامع ترکیبی بیان شده است. برای پاسخ دادن به سوالات جامع این بخش ابتدا تاریخ ادبیات جامع را با دقت مطالعه کنید، و بعد به تست‌ها مراجعه نمایید.

جمع‌بندی

کتاب سیر تا پیاز آریه‌های ادبی و تاریخ ادبیات کنکور گاج در سال ۱۴۰۰ چاپ شده است. در این کتاب دو کتاب آرایه‌های ادبی و تاریخ ادبیات قرار دارد که می‌توان آن را به عنوان مرجعی جامع برای مباحث ادبی و سوالات کنکورهای اخیر به حساب آورد.

خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب با 20 درصد تخفیف

نویسنده
رضا اسماعیلی
سال چاپ
1400
تعداد صفحات
368
قطع کتاب
وزیری
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...